Жіночі груди » Збільшення » Пластика

Капсулярна контрактура: симптоми, профілактика, причини, лікування


Купити крем для збільшення грудей

Капсулярна контрактура - ускладнення аугментаційної маммопластики, що обумовлене здавленням імплантата фіброзною капсулою і супроводжується деформацією грудей. Капсулярна контрактура проявляється відчуттям дискомфорту і твердості в області молочної залози, контуруванням імплантата, зміною форми і неприродним видом грудей.

Ступінь капсулярної контрактури визначається за допомогою візуального огляду і пальпації молочних залоз, проведення МРТ.  Залежно від вираженості капсулярної контрактури для корекції дефекту може бути виконана капсулектомія, видалення імплантатів або реендопротезування.

Капсулярна контрактура

Капсулярна контрактура - патологічний процес, при якому відбувається потовщення фіброзної тканини капсули навколо ендопротеза і його здавлення, що веде до ущільнення, деформації і асиметрії молочних залоз. Капсулярна контрактура може виникнути не лише після збільшення грудей за допомогою силіконових імплантатів, але також після эндопротезирования сідниць, гомілок і т. д.

Проте найчастіше капсулярною контрактурою ускладнюється естетична аугментаційна маммопластика або реконструкція грудей.  За даними різних авторів, частота подібного ускладнення в пластичній хірургії коливається від 0,2-2о 10лучаев. Розвиток капсулярної контрактури призводить до незадовільного естетичного результату операції, що нерідко вимагає повторного хірургічного втручання.

Причини формування капсулярної контрактури

Капсулярна контрактура є оболонкою з фіброзної тканини, що щільно оточує імплантат. Утворення з'єднувальнотканинної капсули навколо ендопротеза є цілком закономірним, біологічно детермінованим і прогнозованим процесом, яким організм реагує на впровадження чужорідного тіла. Проте при певних обставинах цей процес набуває патологічного характеру: фіброзна оболонка надмірно товщає, викликаючи здавлення імплантата і деформацію молочної залози.

До розвитку капсулярної контрактури можуть привести різні причини, пов'язані як з самою операцією і використовуваними імплантатами, так і із зовнішніми чинниками, а також індивідуальною реакцією організму. Чинники ризику, обумовлені технічною стороною аугментационной маммопластики, можуть включати грубу операційну техніку; неповний гемостаз, що веде до утворення постопераційної гематоми; ушкодження проток молочної залози (частіше при эндопротезировании периореолярным доступом), епідермальну стафілококову інфекцію.  

Ризик формування капсулярної контрактури збільшується при підшкірному розташуванні імплантата і знижується при установці імплантата під грудний м'яз інфрамаммарним доступом. Також спровокувати утворення грубої фіброзної капсули може невідповідність розміру імплантата кишені, т. е. ситуація, коли розмір ендопротеза більше величини порожнини, в якій він встановлений.

Помічено, що капсулярна контрактура частіше утворюється при використанні силіконових имплантантов і ендопротезів з гладкою поверхнею; рідше - у разі застосування сольових імплантатів, а також ендопротезів з текстурованою поверхнею. Окрім цього, ризик розвитку капсулярної контрактури істотно підвищується при розриві імплантата і витоку наповнювача.

Індивідуальні реакції організму на ендопротезування зазвичай проявляються підвищеною схильністю до грубих рубцевих процесів. Фоном для гіперреакції може служити гормональний дисбаланс, обумовлений недавньою вагітністю, пологами і лактацією. Екзогенні чинники, що підвищують ризик утворення капсулярної контрактури, включають хронічну нікотинову інтоксикацію, прийом певних медикаментозних препаратів, забиття молочної залози, надмірні фізичні навантаження.  

У більшості випадків в основі утворення капсулярної контрактури лежить не одна, а декілька причин.

Відносно патогенезу капсулярної контрактури висунена фібропластична теорія, у рамках якої це ускладнення пояснюється зменшенням кількості м'язових клітин (міофібробластів) і підвищеним утворенням з'єднувальнотканинних волокон, що мають однаковий напрям. Частково цим пояснюється частіший розвиток капсулярної контрактури при використанні грудних імплантатів з гладкою поверхнею.

У разі застосування текстурованих ендопротезів волокна, що оточують рельєфну поверхню імплантата, мають різноспрямоване зростання, що пов'язано зі значним зменшенням випадків контрактури.  

Симптоми капсулярної контрактури

Як правило, ознаки капсулярної контрактури стають помітні впродовж першого року після імплантації і посилюються з часом, у міру "старіння" імплантата. Залежно від термінів виникнення розрізняють ранню (до 1 року) і пізню (через декілька років після ендопротезування) капсулярну контрактуру. Зазвичай це ускладнення носить односторонній характер, проте може торкнутися і обох залоз.

У міру розвитку патологічних змін молочна залоза стає щільною на дотик, придбаває трикутно-конічну, яйцевидну, а згодом - кулясту, неприродно круглу форму. Окрім естетичного дефекту, формування капсулярної контрактури часто супроводжується дискомфортом і хворобливістю в молочній залозі. Для оцінки тяжкості симптоматики прийнята класифікація ступеню вираженості капсулярної контрактури за Бейкером:

Симптоми капсулярної контрактури
Ступінь Симптоми
I Щільність тканин молочної залози не змінена; груди виглядають природно. Капсула, що сформувалася навколо імплантата, тонка і еластична. Такий стан відповідає післяопераційній нормі.
II Щільність тканин молочної залози вище, ніж до операції, проте форма грудей не змінена. При пальпації відчуваються краї ендопротеза.
III Тканини молочної залози значно ущільнені, контури ендопротеза не лише відчуваються при пальпації, але і помітні візуально. На цій стадії помітна деформація грудей.
IV Молочна залоза (фіброзна оболонка) нееластична, тверда, хвороблива при пальпації. Очевидні деформація, неприродність форми і асиметрія грудей.

Ступінь вираженості змін оцінюється за допомогою візуального огляду і пальпації, а також проведення МРТ молочних залоз.

Лікування капсулярної контрактури

До лікування капсулярної контрактури підходять диференційовано. Так, при I ступеню капсули що утворилася необхідності в яких-небудь діях немає. При змінах II ступеню практикується вичікувальна тактика, призначається спеціальний масаж грудних залоз, ультразвукова терапія, прийом вітаміну Е, курс протизапальних ін'єкцій.  

При виражених ступенях капсулярної контрактури раніше застосовувалася методика закритої (консервативної) капсулотомії, суть якої полягала в сильному механічному здавленні грудей, переслідуючому метою розрив рубцевої тканини. Проте виконання цієї маніпуляції нерідко спричиняло за собою розрив імплантата, його зміщення, крововилив в тканини залози, повторне формування рубців.

Профілактика капсулярної контрактури

Профілактика розвитку фіброзної капсулярної контрактури затримує появи перших її симптомів до 1 року, особливо виражена профілактична дія виявлена при профілактики ботоксом, де перші симптоми пацієнтки виявили в період від 1 до 1,5 років.

Дія лазера, вживаного для профілактики фіброзної капсулярної контрактури, знижує запальну реакцію в ранній стадії формування з'єднувальнотканинної капсули і зменшує склеротичні зміни навколо імплантата, а також пригнічує функції фібробластів і, як наслідок, розвивається ніжна, тонка з'єднувальнотканинна капсула.

Введений в м'язи (або навіть підшкірно з подальшою дифузією в м'язи) ботулотоксин забезпечує ефект пролонгованої міорелаксації, тим самим створюється тривалий спокій і кращі умови для формування еластичної і більше фізіологічної капсули навколо імплантата.

Купити крем для збільшення грудей

Читайте також схожі матеріали:

Цікаве з нашого сайту:

Продукти які збільшують груди і секрети візуального збільшення грудейПродукти які збільшують груди і секрети візуального збільшення грудей
Інструкція по застосуванню тренажера для збільшення грудей Easy CurvesІнструкція по застосуванню тренажера для збільшення грудей Easy Curves
Безопераційний спосіб збільшення розміру грудей - унікальна система корекції форми і підтяжки грудей Breast Fit SystemБезопераційний спосіб збільшення розміру грудей - унікальна система корекції форми і підтяжки грудей Breast Fit System
Крем Herbal Nano для збільшення грудей природним способомКрем Herbal Nano для збільшення грудей природним способом

Категорія: Пластика | Переглядів: 11708 | Додав: breast | Тегі: пластика, операція, Лікування | Рейтинг: 5.0/1